Zabijem tých psov lopatou!

Autor: Ladislav Görcs | 13.1.2011 o 12:19 | (upravené 13.1.2011 o 13:46) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  1480x

Myslíte, že to nejaký výkrik opytého jednoduchého človeka niekde v bohom zabudnutom kraji? Hmm..Nie... Toto sú slová meského poslanca Bugára Györgya (SMK) v Dunajskej Strede. Tieto slová adresoval v telefonickom rozhovore Daniele Sánthovej, predseničke občiankeho združenia DOG AZYL Dunasjká Streda. Celý incident sa tiahne už troška dlhšie. Dunajská Streda ako jedna z mála okresných miest nemá žiadny útulok pre opustene, týrane zvieratá.

Stella, fenka Nemeckého ovčiaka adoptovaná pred 4 rokmi zo Slobody ZvieratStella, fenka Nemeckého ovčiaka adoptovaná pred 4 rokmi zo Slobody ZvieratMarcela Nagyová-Filová

Pred pár dňami spomínaný pán poslanec zavolal Daniele Sánthovej a oznámil jej, že ak nezmiznú isté psi z ulice do piatka, príde a osobne tie psi zabije lopatou!

Toto sú jeho slová! Paradoxné je, že nič sa nemuselo nahrávať ani nijako dokazovať. Sám tieto slová potvrdil v jednom menšinovom internetovom denníku.

Pred pár mesiacmi sme mali komunálne voľby. Až ma smrtka berie, keď si spomeniem, že boli zvolený takýto ľudia do metského zastupiteľstva. Čo príde po telefonickej vyhrážke? Príde aj ku skutkom? Dožijeme sa toho, že v Dunajskej Strede bude pobehovať partia ľudí s palicami v ruke a bude beztrestne zabíjať zvieratá na ulici?

Mimochodom, ďaleko od toho tu v Dunajskej Strede nie sme. Asi pred 3 mesiacmi si pán primátor pozval šarhovskú spoločnosť bez licencie na odchyt túlavých psov. Odchyt stál 500.-€. O psoch už nikto nič nepočul. Kde sú? Do akých zariadení boli umiestnené?...

To sa už nikdy nedozviem.

Podľa slov primátora, parafrázujem, nie je vylúčené, že odchytené psi boli vypustené hneď za tabulou koniec Dunajskej Stredy. Opäť nemusím nič dokazovať. Tieto slová povedal pre menšinový denník, ktorý sa na podnet občianskeho združenia zaujímal čo je spomínanými psami.

Občianske združenie DOGAZYL sa niekoľko krát pokúšalo o vybudovanie zariadenia pre túlavé, opustené a týrané zvieratá. Navrhli 50% spolufinancovanie z mestom. Všetky pokusi boli zmietnuté zo stola mestského úradu.

Tento článok som začal písať s veľkým hnevom, končím ho s veľkým smútkom.

Som chovateľom čistokrvných psov, ale som aj majiteľom nádhernej fenky zachránenej z útulku Slobody Zvierat z Bratislavy. Mám hrču v hrdle, keď si predstavím, že niekto chcel zabiť lopatou moju Stellu...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Exministerska Schmögnerová: Nie som spokojná so Smerom

Korupcia a klientelizmus odčerpávajú značné zdroje, ale to nie je taká suma, ktorá by dokázala zmeniť zdravotníctvo a školstvo, tvrdí Brigita Schmögnerová.

KOMENTÁRE

Viete, čo je oveľa väčší problém ako utečenci?

Orbánova vlada sa pýta desivé otázky, no dáva ešte desivejšie odpovede.

SVET

Rusko o zostrelenom lietadle klamalo. Dôkazy si vymysleli

Pred dvoma rokmi ukázali zábery dokazujúce vinu Ukrajiny.


Už ste čítali?